Ochrana rostlin

Rez z vejmutovky jaké postřiky jsou efektivní

Rez z vejmutovky jaké postřiky jsou efektivní

Rez z vejmutovky: Jaké postřiky jsou efektivní?

Rez z vejmutovky, známý také jako škůdce švestek a meruněk, je pro mnoho zahrádkářů frustrující problém. Tato choroba způsobuje hnědnutí a usychání listů, což vede ke zhoršení plodnosti a celkovému oslabení rostliny. Nicméně existuje řada postřiků, které mohou být účinné při boji proti rezí z vejmutovky a minimalizování jejího škodlivého účinku.

Jednou z možností je použití postřiků obsahujících síru, které mají antifungální účinky a mohou pomoci omezit šíření choroby. Dále se používají postřiky obsahující měď, které také působí jako fungicid. Je důležité postřiky aplikovat v co nejvhodnější době, ideálně před rozkvětem a poté pravidelně opakovat aplikace během vegetačního období. Kromě postřiků je také důležité pravidelně odstraňovat napadené části rostliny a udržovat zahradu čistou a dobře větranou, aby se minimalizovala šíření choroby.

Co je to fungicidy?

Fungicidy jsou chemikálie používané k zabíjení nebo omezování růstu hub a plísní. Slouží k ochraně rostlin, zvířat i člověka před infekčními chorobami způsobenými těmito mikroorganismy.

Udostępnij

O autorze