Kadeřavost broskvoně

Atlas chorob » Kadeřavost broskvoně

Příznaky poškození
Na mladých listech broskvoní vznikají zpočátku mírně vypouklé žlutozelené, později červené skvrny nebo puchýře. Tyto skvrny se velmi rychle zvětšují, zduřují a tím deformují (zkadeřavují) listovou čepel. Na spodních částech napadených listů se v květnu vytvářejí bělavé povlaky houby. Zkadeřené listy zasychají a opadávají. Na plodech někdy vznikají červené skvrny s nepravidelným okrajem. Výjimečně je napadáno i dřevo leterostů. Tyto leterosty jsou pak kratší a deformované. Napadány mohou být jen mladé nerozvinuté listy do velikosti 1 až 1,5 centimetru. U napadených stromů je větší nebezpečí jejich poškození mrazy. Kromě broskvoní mohou být napadány i mandloně a broskvomandloně.

 

Důležitý je termín ošetření. Teoreticky můžeme ošetřovat kdykoliv od opadu listů na podzim do   doby, než začnou rašit pupeny.

Ne za mrazivého počasí .. V tuto uvedenou dobu jsou nejvhodnější měďnaté přípravky Dithane, Kuprikol, Champion . Dále přípravky Syllit 65 WP.Osvědčuje se jedno ošetření před příchodem zimy a jedno nebo dvě ošetření v době rašení terminálních pupenů.

Možno použít i přípravek Thiram granuflo Kocide 2000Kadeřavost  stop

Delan

Sulka new